Poganin w Poznaniu

Rok 2015 był ostatnim, w którym Chopper Magazin aktywnie udzielał się na targach branżowych.

Ostatnim, ale też spektakularnym, ponieważ właśnie wtedy zdecydowaliśmy się po raz pierwszy zaprezentować nasz redakcyjny projekt podczas poznańskich Mistrzostw Polski Motocykli Customowych.

Boober zbudowany na bazie chińskiej 250-tki o wyjątkowo swojskiej nazwie „Poganin”, zajął IV miejsce w kategorii Old School, wzbudzając (zwłaszcza swoim rodowodem) powszechną sympatię i spore zainteresowanie.

Tak naprawdę to niskobudżetowy motocykl o zdecydowanie indywidualnym i spersonalizowanym charakterze. Pomimo licznych zabiegów chirurgicznych jakim została poddana konstrukcja bazowa, pojazd w pełni zachował wszystkie walory użytkowe, a dodatkowo znacznie poprawił parametry i osiągi. Obniżony, kompletnie wyzwolony ze wszystkich rygorystycznych ograniczeń przypisanych układom wydechowym, radzi sobie zaskakująco żwawo, jak na chińską ćwiartkę.

Bryła klasyczna, niewiele odbiegająca od utartych szablonów tak naprawdę wyróżnia się wyjątkowym malowaniem. Mistrzowski aerograf wyszedł spod ręki Damiana Wojta, w naszej ocenie, jednego z wiodących polskich artystów (jeszcze do niedawna) parającego się zdobieniem motocykli. Starosłowiańska ornamentyka oraz zmysłowa dziewoja w dyskretnym topless – czyli możliwie najbliżej (zdrowej, męskiej) natury.

Zasadniczą motywacją, jaka przyświecała narodzinom naszej gwiazdy było trywialne hasełko:

 można? Koorva jasne, że można!

Niewielkim nakładem finansowym, bazując na sprzęcie z najniższej półki cenowej można przy odrobinie dobrej woli wyrzeźbić sprzęt, który będzie cieszył nie tylko właściciela, ale dodatkowo sporą rzeszę pasjonatów o otwartych umysłach. Bo przecież tak naprawdę, w tym całym „zamęcie twórczym” liczy się przede wszystkim dobra zabawa i realizacja własnej pasji… reszta to bzdety i pawie pióra w doopie.

naginanie marzeń do rzeczywistości: Włodas Sadowski Machines Clinic
makijaż permanentny: Damian Wojt        Airbrush Custom Paintings

Udostępnij